Kolor sezonu niejedno ma imię

Lifestylove

Każdego roku Pantone Color Institute ogłasza trend kolorystyczny na najbliższy sezon. Rok 2018 należy do Ultra Fioletu.

Czy to znaczy, że jesteśmy skazani tylko na tę barwę? Nie, niemal jednocześnie Pantone prognozuje trendy kolorystyczne dla świata mody. Zapraszam do krainy beżów i kobiecych różów.

 

ULTRA VIOLET będzie królował w 2018 

Ultra Violet jest określany przez Pantone Color Institute jako kolor prowokacyjny, intrygujący, niekonwencjonalny. Kolor wizjonerskiego spojrzenia na świat, niepokornych artystycznych dusz, tajemnic kosmosu i łamania światopoglądowych schematów. Będzie dominował w modzie, wnętrzarstwie, designie i kulinariach. W praktyce przysporzy nam trochę kłopotów, bo nie jest kolorem łatwym do zastosowania. Uwidoczni mankamenty cery, zestawiony z kiepskimi jakościowo tkaninami będzie wyglądał tanio i nie zgra się z tzw. klasykami w szafie w bezpiecznych kolorach. Zdecydowanie jest kolorem dla odważnych i kreatywnych. Powinien zgrać się z metalicznymi dodatkami i szarościami. Może być ciekawym akcentem we wnętrzach, ale jego duże plamy np. cała ściana, czy sofa na środku salonu będą wymagały prawdopodobnie przeorganizowania całego pomieszczenia.

 

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone

Fot. Kolory Pantone na 2018 r., fot. PANTONE 

 

 

12 KOLORÓW WIOSNY I LATA 2018 wg PANTONE

 

Na szczęście ten sam Pantone ułatwia nam trochę życie, ogłaszając 12 kolorów dla świata mody na dany sezon. Dzięki temu wiosna i lato tego roku należy do jasnych szarości, rozbielonych beżów i przydymionych różów. Magia dla wszystkich, którzy kochają klasykę. Ta zawsze się obroni! I tak mamy biel w odcieniu kokosowego mleka, gołębią szarość lub jeśli ktoś woli bardziej poetycką nazwę – szarość mgły portowej, nostalgiczny jaśniutki fiołkowo – różowy i beż w odcieniu ciepłego piasku. Zerknijcie, jak te pozornie klasyczne kolory prezentują się na sukniach z pokazów Couture na wiosnę i lato 2018.

 

KOLORY PANTONE NA SEZON WIOSNA & LATO 2018 

Fot. Kolory Pantone na 2018 r., fot. PANTONE

 

POKAZY PARIS COUTURE WIOSNA/LATO 2018

 

Paris Couture Spring & Summer 2018, fot. nowfashion.com

 

I wreszcie moje róże, z którymi zawsze jakoś tak jest, że kochasz je jako kilkulatka, nienawidzisz będąc nastolatką, przestajesz dostrzegać w ogóle ich istnienie mając dwadzieścia kilka lat, a odkrywasz ponownie jako świadoma siebie trzydziestolatka. Oswajasz je na tyle, że przestają cię ograniczać, szufladkować jako słabszą płeć, a zaczynają dodawać pewności siebie w tej kobiecości, której już się nie boisz, a nawet lubisz. I zaczynasz ich potrzebować w otoczeniu, szafie, na sobie. Nie zakochasz się? No to przekonajmy się.

 

KOLORY PANTONE NA SEZON WIOSNA & LATO 2018 

Fot. Kolory Pantone na 2018 r., fot. PANTONE 

 

POKAZY PARIS COUTURE WIOSNA/LATO 2018

 

Paris Couture Spring & Summer 2018, fot. nowfashion.com

© 2019 Kinelkovska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia użyte na stronie stanowią własność właściciela strony.