Trinity Cartier – ikona biżuterii, która ma 95 lat

Biżuteria & Akcesoria

Obrączka TRINITY CARTIER. Staruszka, tak samo piękna od 95 lat. Jej wzór powstał w 1924 roku, tę pierwszą wykonano z połączenia 3 obrączek w kolorze białego, żółtego i różowego złota.

 

TRINITY CARTIER KLASYKA WIECZNIE MODNA

 

3 obrączki połączone ze sobą w sposób uniemożliwiający ich rozdzielenie, a jednocześnie dający efekt wielowymiarowości – obrączka na palcu pięknie się układa, mieniąc trzema kolorami szlachetnego złota.

Każdy z nich symbolizuje inny etap związku, biały – przyjaźń, różowy – miłość, a żółty wierność i lojalność.

 

Trinity Cartier, fot. cartier.com

 

 

SYMBOL BUNTOWNICZEK I STYLU ART DECO 

 

Obrączka została zaprojektowana przez Louisa Cartiera na prośbę Jeana Cocteau, ikony artystycznej Europy w okresie międzywojennym. Pomysł powstał podobno w 1918 roku, kiedy to Cocteau przyśniły się pierścienie Saturna, które po prostu go zafascynowały. Kilka lat później Cartier uwiecznił je w biżuterii, która nie tylko stała się odzwierciedleniem ducha epoki Art Deco i wszechobecnego wówczas stylu Flapper (styl eleganckich chłopczyc zapoczątkowany przez Coco Chanel, który wrócił do nas w ostatnich sezonach), ale ponadczasowym symbolem klasycznej prostoty w świcie akcesoriów. Samemu Cocteau obrączka towarzyszyła już przez całe życie. Nie dziwię się mu wcale!

Jean Cocteau i Trinity Ring by Cartier

 

 

PONADCZASOWY WZÓR

 

Ten wzór wraca do mnie mniej więcej dwa razy w roku – przed Walentynkami i przed urodzinami, moimi własnymi. Nadal jej nie kupiłam i nadal nie dostałam. Wszystko przede mną, podobno. Uparłam się, że nie kupię jej imitacji, bo niezmiennie jestem przekonana, że „inspirowana” kopia, to nadal tylko kopia, która obraża pierwowzór. Więc poczekam jeszcze trochę. Czas działa na moją korzyść, co roku pojawiają się nowe modele. Coraz ciekawsze, coraz piękniejsze i nieustannie klasyczne.

 

Obrączka Trinity Cartier z 15 diamntami, cena ok. 4300 dolarów, fot. cartier.com

 

FENOMEN JEDNEGO WZORU

 

Dziś Cartier ma swoim katalogu kilkadziesiąt interpretacji pierwowzoru. Obok tych klasycznych, od czasu do czasu pojawiają się modele bardzo limitowane, jak te z kolekcji świątecznej z 2012 r. zdobione perłami tahitańskimi, z emaliowanym wzorem pantery, czy ozdabiane diamentowymi gwiazdkami (egzemplarze, które pojawiły się w sprzedaży w 2009r. z okazji 100-lecia marki). Cała współczesna kolekcja to ponad 100 modeli – bo obok pierścionków, pojawiły się bransoletki, kolczyki, zawieszki i naszyjniki.

 

Obrączki Trinity Cartier

 

Ilość podróbek na rynku jubilerskim jest po prostu niepoliczalna. Ale tak naprawdę tylko obrączka Cartiera jest do dziś ikoną stylu, ponadczasową, niezobowiązującą, wyjątkową.

 

Przeczytaj również – Magia Kamieni Szlachetnych

© 2020 Kinelkovska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia użyte na stronie stanowią własność właściciela strony.