Wiosna w domu

Lifestylove

Odliczenie do wiosny trwa. Może za tydzień dwa lub zawita do nas w pierwszych pąkach przebiśniegów, krokusów i przylaszczek. Ale można ją zaprosić trochę wcześniej.Oto kolory wiosny we wnętrzach.

 

Przewidujące, przezorne i świetnie zorganizowane Idealne Panie Domu są przygotowane, przynoszą właśnie z piwnic i innych zakamarków zabezpieczone przed mrozem cebulki hiacyntów, tulipanów i żonkili. Zaraz zaczną je jakoś oporządzać i reanimować wiosennie, wkurzając przy tym takiej jak ja, czyli Nieidealne. Instagram zaatakują zdjęcia cudownie odhodowanych wiosennych zwiastunów, a ja będę czekać na ich dostawy do sklepów ogrodniczych. Znacie to?

 

Na szczęście wiosna to nie tylko oczywiste kwiatki, bratki i stokrotki. Wiosna to kolory, zapachy, struktury, słońce. Dalej – wiosna to tkaniny, dekoracje, aranżacje. Energia, magia i czarownice, które ją przywołują. Idealnych Pań Domu w XXI wieku na szczęście jest niewiele, znacznie mniej niż Czarownic. Więc do dzieła.

 

Jak tą wiosnę wyczarować, żeby domu nie trzeba było budować od nowa?

 

Kolorami, bo to najprostsze. I nie musimy od razu robić generalnego remontu, żeby tę wiosnę poczuć i zaprosić. Wystarczą drobne akcenty, poduszki, pled rzucony niechcący, wazon, nowa pościel, osłonka na doniczkę, pojedynczy fotel w nowej tapicerce. Jeśli macie więcej cierpliwości i czasu – ściana przemalowana na odpowiedni kolor, fragment tapety. Tak naprawdę niewiele potrzebujemy, żeby te nowe, modne i energetyczne kolory do naszych domów wprowadzić. W tym roku przebijają się 3 tendencje kolorystyczne. Voila!

 

Living coral – wnętrzarski król 

 

 

Era Milenial Pink dobiegła końca. I tak było go już za dużo. Living Coral, ogłoszony przez Instytut Pantone kolorem koku 2019 próbuje się przyjąć we wnętrzach. Bywa trudny w aranżacji. Wymagający, jak każdy ciepły intensywny kolor. Trzeba się do niego przyłożyć, żeby zgrał się z innymi paletami.  Ale jego rozbielone odcienie są już zdecydowanie łatwiejsze, szczególnie w zestawieniu z karmelowymi beżami, bielą, szarościami i odcieniami zimnej zieleni. Warto na niego spojrzeć bardziej przychylnymi okiem, bo dodaje wnętrzom pozytywnej energii, rozwesela, przełamuje minimalistyczne wnętrza. Wystarczy wprowadzić kilka akcentów, niekoniecznie przerabiając całe wnętrze.

 

Living Coral i jego barwy synchroniczne 

 

 

Mineralne kolory wiosny

 

Mineralne kolory na wiosne 2019, fot. westwingnow.pl

 

Obok kapryśnego koralowego koloru wchodzą nowe. I na szczęście, bo to kolory idealne do wiosennych aranżacji wnętrz. Wchodzimy w erę tzw. kolorów mineralnych. Dla osób ceniących minimalistyczną paletę są idealne. Najbliższe naturze, tej rozmarzonej, przydymionej i uspokojonej. Mineralna paleta do wnętrz to przede wszystkim odwołanie do przybrudzonych odcieni bieli, delikatnego kremu, spokojnych błękitów i mięty w jej najbardziej pastelowej palecie. Poszukiwanie różnych odcieni nadmorskiego piasku, miodowych odcieni brązu i neutralnej szarości są jak najbardziej wskazane. Tym bardziej jeśli mają efekt lekkiego „sprania”. Wszystko razem sprzyja wiosennej regeneracji, dodaje energii i zmusza do kreatywności.

 

 

Kolory wiosny a miejska dżungla 

 

 

Kolory miejskiej dżungli wg Instytutu Pantone, fot. pantone.com

 

Miejska dżungla nie odpuszcza. Ani wzorniczo, ani kolorystycznie. Dla osób ceniących mocne akcenty i wymagającą elegancję barwy rodem z tropików będą jak najbardziej odpowiednie. Króluje butelkowa zieleń, która dostała kilka kropli szarości. Nie jest już taka wyrazista, delikatnie przydymiony odcień. Jest granat zwany pruskim, powstały z mieszanki zieleni, szarości i klasycznego ciemnego błękitu. Do nich dołączyła zielonkawa limonka, morski stonowany błękit, ziemiste beże i musztardowe akcenty. Kombinacja kolorów, która idealnie komponuje się z drewnem, marmurem, matowym złotem, srebrem i mosiądzem. Wnętrza z tymi kolorami, dobrze ograne w szczegółach, nabierają elegancji i przestrzeni. A dzięki swojemu naturalnemu DNA sprzyjają wypoczynkowi.

 

 

Wiosenna biżuteria? Co będzie modne? Zajrzyj tu… 

© 2019 Kinelkovska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia użyte na stronie stanowią własność właściciela strony.